Jdi na obsah Jdi na menu
 


Logo Aeon

Značka Aeon se v motocyklovém průmyslu objevila v roce 1998 s produkcí maloobjemových čtyřkolek (50 a 100 ccm), dále pak přišly na řadu objemy 150 a 180 ccm. Aeon však není znám jen kvůli čtyřkolkám, ale i díky svým skútrům a minibikům.


Logo Aprilia

Italská značka, která při svých začátcích krátce po druhé světové válce začala nejprve vyrábět skútry. Aprilia je ale mnohem více známá svými sportovními stroji. Přestože je Aprilia malá značka v mezinárodním žebříčku motocyklových výrobců, má poměrně veliké úspěchy v silničních závodech motocyklů ve všech třech klasických objemových kategoriích.


Logo Arctic Cat

Rakouská firma Arctic Cat je jednou z největších značek produkujících robustní čtyřkolky. Skoro desítka výrobků v objemové kategorii od 250 do 700 ccm je nabízena v 30 zemích světa u více než 1500 dealerů.


Logo Benelli

Bratři Benelliové sestrojili svůj první motocykl v roce 1921. Od maloobsahových dvoudobých strojů přešla firma k čtyřdobému jednoválci o obsahu 175 ccm. Tak vznikla základna pro sérii úspěšných závodních strojů, které soutěžily ještě v padesátých letech minulého století. Finanční problémy donutily rodinu Benelliovu prodat firmu roku 1971. Nový majitel, ač do firmy vložil značné investice, už nedosáhl takové slávy, jakou značka Benelli dříve mívala.


Logo Beta

Italský motocyklový výrobce specializující se na off-roadové stroje. Nejznámější jsou její trialové motocykly. Roku 2005 odstartoval výrobu endur, do kterých montuje motory KTM.


Logo Bimota

Firma Bimota je specializována na výrobu motocyklů, kterých vyrábí většinou s ručním dokončováním asi 300 kusů ročně. Do některých motocyklů této značky se montují motory od jiných výrobců. Exkluzivní konstrukce a výrobní technologie náročná na ruční práci se výrazně podílí na vyšší ceně těchto strojů.


Logo Blata

Česká firma, jež začala s výrobou koncem osmdesátých let se proslavila především výrobou minibiků, miniskůtrů a také spoluprácí se závodním týmem WCM v motocyklovém mistrovství světa v kategorii MotoGP. Největší pozornost široké motocyklové veřejnosti na sebe Blata upoutala dvojicí motocyklů o objemu 125 ccm, se kterými se zařadila do světa velkých motorek.


Logo BMW

Silniční BMW byly vždy drahé, dobře konstruované stroje. Koncem 60. let se však firma pustila do křížku s italskými, japonskými a britskými výrobci v nabídce modernějších strojů. Snížily se výrobní náklady i cena strojů. Sportovně-cestovní motorky od BMW vás jaksepatří naladí na cestování. Nejde o dravé supersporty, ale o motocykly s osobitým designem, výkonnými motory a komfortním pocitem z jízdy. Přitom se můžete zcela spolehnout na perfekcionismus, který je pro motocykly této značky typický.


Logo Buell

Tuto americkou firmu založil bývalý inženýr od Harley-Davidsonu. V roce 1998 se pak stala dceřinou společností právě Harley-Davidson. Buell je jediným významným výrobcem sportovních motocyklů ve Spojených státech amerických. Většina strojů od této firmy používá čtyřtaktní vzduchem chlazený V-motor.


Logo Cagiva

Italská firma byla založena už roku 1950, ovšem jako výrobce drobných kovových komponentů. S výrobou motocyklů začala společnost roku 1978. Během let se pod křídla této firmy dostaly značky jako Husqvarna a Ducati – z dílen tohoto výrobce také pocházejí motory, které Cagiva do svých motocyklů montuje. Cagiva vyrábí zejména endura a motokrosové speciály.


Logo Can-Am

Značka Can-Am patří do koncernu BRP, jehož historie sahá až do roku 1942. Kromě klasických čtyřkolek, které jsou zaměřeny hlavně na sportovní vyžití je v produkci zahrnuta i jedna tříkolka s futuristickým designem.


Logo CPI

CPI je výrobce motocyklů s malými obsahy motorů. Vyrábí jak skútry, endura, tak také čtyřkolky, které jsou v poslední době stále více populární.


Logo Daelim

Jihokorejská značka specializující se na motocykly do 250 ccm, skútry a čtyřkolky. Byla založena 1962 a ročně vyprodukuje přes 300 tisíc strojů.


Logo Derbi

Jeden ze dvou španělských výrobců motocyklů, kteří přežily průmyslovou nejistotu v osmdesátých letech minulého století. Dříve se soustředila na výrobu mopedů, s nimiž dosáhla mimořádných úspěchů i v závodech. Dnes je Derbi značka motocyklů, skútrů a rekreačních čtyřkolek firmy Nacional Motor S.A.U, španělské pobočky Piaggio.


Logo Dinli

Dinli vstoupila na trh v roce 1980 s výrobou motocyklových dílů a až později přišly na řadu čtyřkolky, se kterými se Dinli dnes řadí k největším světovým výrobcům. V nabídce figurují jak maloobjemové čtyřkolky pro nejmenší,tak sportovní stroje pro ty největší.


Logo Ducati

Motocykly této značky jsou známé pro svůj excelentní design a provedení. Charakteristické pro ně jsou silné čtyřtaktní motory, většinou dvouválce do L. Kvůli finanční krizi firmu převzala načas Cagiva a poté dokonce americké investiční skupiny Texas Pacific Group, která společnost Ducati ovládá dodnes. Současně se Ducati vrátila i do segmentu cestovně-sportovních motocyklů. Zajímavostí je také model Desmosedici, který je sériově vyráběnou verzí závodního speciálu. Tomu ovšem odpovídá i cena 45 000 Euro.


Logo Gas Gas

GasGas je španělský výrobce motocyklů specializující se na off-roadové motocykly. GasGas je nejvíce znám díky extrémně populárním trialovým strojům, ačkoliv vyrábí také endura a čtyřkolky.


Logo GG

Agresivní světlomety jako oči kočkovité šelmy připravené na skok doplněné čtyřmi koly se štíhlou, vzrušující střední částí a velmi specifickou zadní částí, tak to je výstižný popis čtyřkolek od GG-Technik. Přes nesmírnou eleganci a exkluzivitu se stroje nikterak neodchylují od precizně a důkladně vyrobených technických prvků.


Logo Gilera

Další z řady italských firem. Gilera byla založena již v roce 1909. V předválečné éře zaznamenala řadu úspěchů ve všech typech silničních závodů. V 70.letech je firma prodána koncernu Piaggio (výrobce maloobjemových dvoutaktních skútrů). Piaggio tak přebírá práva na jméno Gilera Proto je dnes vidět jméno Gilera na skútrech od Piaggia se sportovními ambicemi, navíc se v nedávných letech Gilera s velkým úspěchem vrátila do Grand Prix.


Logo Harley Davidson

Legendární značka mluvící za vše. Harley-Davidson je jedna ze dvou přetrvávajících amerických výrobců motocyklů. Firma se specializuje na těžké motocykly navržené pro dlouhé a pomalé jízdy. Vyrábí stroje s dvouválcovým vidlicovým motorem, o stejném 45° úhlu válců, až dodnes a tento motor je proto považován za klasický americký motocyklový motor. Známe je zejména pro jejich specifický výfukový zvuk. Harley je srdeční záležitost a životní styl. Na celém světě má miliony příznivců.


Logo Hartford

Značka Hartford vyrábí motocykly s obsahy motoru 125 ccm, jsou to převážně cestovní endura.


Logo Honda

V roce 1948, jak jinak než v Japonsku byla založena firma Honda Motor. Kolem roku 1961 byla Honda již největším výrobcem motocyklů na světě. Nyní Honda vyrábí motocykly na 28 místech v 21 zemích světa. Se 4 hlavními divizemi – Japonskem, Amerikou, Asií a Evropou její motocyklová produkce nedávno překročila neuvěřitelných 150 miliónů kusů. Za rok pak Honda vyrobí kolem osmi milionů motocyklů a skútrů.


Logo Husaberg

Švédský výrobce motocyklů typu off-road a supermoto. Společnost byla založena po odkoupení Husqvarny italskou Cagivou. Nyní se už ovšem vyrábí v Rakousku pod hlavičkou KTM. Husaberg vyrábí pouze motocykly se čtyřdobými motory. Jsou známé zvláště díky svým podvozkům, silným motorům a závodně orientované filosofii.


Logo Husqvarna

Historie značky původem ze Švédska spadá už na počátek minulého století. Její stroje se staly mnohačetnými světovými vítězi motokrosových a endurových závodů. V roce 1987 byla Husqvarna prodána italskému výrobci Cagiva. Husqvarna nyní pod hlavičkou MV Agusty vyrábí motokrosové, supermoto a endurové stroje s vlastními dvou- nebo čtyřdobými motory o obsahu od 125ccm do 600ccm.


Logo Hyosung

Hyosung je korejský výrobce motocyklů a také součástí a komponentů automobilů. Roku 1978 začal Hyousung produkovat motocykly značky Suzuki, díky licenci pro korejský trh. Za dalších 8 let, roku 1986 založili jejich vlastní vývojové centrum v Japonsku. Hyosung byl také dodavatelem motocyklů pro olympiádu v Soulu. Postupem času se začali zaměřovat na motocykly s motory o větším obsahu( 650 ccm a v plánu jsou i 1000 ccm).


Logo Jawa

Nejznámější česká motocyklová značka založená roku 1929. Jawa za svou existenci uvedla na trh desítky modelů nejrůznějších motocyklů. Mezi nejznámější patří Jawa 50 Pionýr, Jawa 250 (kývačka, pérák) a novější série motocyklů Jawa 350. V posledních letech se Jawa zaměřila na motocykly o objemu 650 ccm se čtyřtaktními motory, aby alespoň na českém trhu mohla trochu konkurovat světovým výrobcům motocyklů. Dále je k dispozici široká škála strojů s objemem 125 ccm.


Logo Jincheng

Čínský výrobce motocyklů s více jak padesátiletou historií. Původně se firma specializovala na výrobu a opravu leteckých motorů. Jincheng byl také první čínský exportér motocyklů. Zajímavostí je, že to bylo do Pákistánu. Firma nejvíce vyrábí motocykly s obsahem do 125 ccm. Na našem trhu poměrně neznámý výrobce vyváží své produkty do více než padesáti zemí světa.


Logo Kawasaki

Kawasaki je průmyslový obr. Vyrábí letadla, roboty, mosty a lodě. Motocykly představují jen velmi malou, ale zato velmi významnou část celkové výroby koncernu. Jejich výroba byla zahájena koncem čtyřicátých let dvacátého století, avšak svým objemem se nikdy nevyrovnala množství dosahovanému hlavními japonskými konkurenty. Oproti většině japonských společností Kawasaki nikdy nešlo o ovládnutí trhu maloobjemových strojů. Namísto toho si udržuje reputaci jako výrobce výkonných strojů pro motocyklové nadšence. Možná i proto je pořád nejmenším ze čtyř velkých japoských výrobců.


Logo Keeway

Modely značky Keeway se vyznačují cenovou dostupností, atraktivním a dynamickým designem orientovaným na současné požadavky uživatelů. V nabídce jsou zahrnuty motocykly a skútry různých modelových provedení s obsahy motorů od 45 ccm do 250 ccm. Modelová řada zahrnuje vozidla od motorových koloběžek přes skútry různých kategorií, motocykly pro rekreační jízdu v terénu i ve městě, až po kategorii chopperů a cruiserů.


Logo Kentoya

Firma specializující se na motorky s menším obsahem, zejména na skútry. Na trh vstoupila v roce 2002. Během velmi krátké doby se u nás Kentoya dostala na čelní příčky mezi prodejci motocyklů a to díky ceně, která se v porovnání s konkurencí pohybuje přibližně na polovině. Druhým neméně důležitým důvodem jsou nabízené modely s moderním a atraktivním vzhledem.


Logo KTM

Rakouská společnost začala s výrobou motocyklů roku 1953. I přes relativně krátkou historii byla KTM první, kdo uvedl na trh kapalinou chlazený čtyřtaktní motor pro off-roadové motocykly. A také jako první začala na svých strojích používat současně přední a zadní kotoučové brzdy. Ročně se vyrobí přes 80000 kusů motocyklů. Stroje KTM jsou velmi úspěšné v motokrosových závodech i v rallye Paříž – Dakar.


Logo Kymco

Kymco je obchodní jméno značky Kwang Yang Motor. Společnost vyrábí skútry, motocykly a čtyřkolky. Je to největší výrobce skútrů na Tchajwanu. Založena byla roku 1963 a ročně vyprodukuje přes 480000 strojů.


Logo Linhai

LINHAI je světový výrobce kvalitních čtyřkolek ATV, benzínových skútrů, generátorů, stabilních motorů a celé řady jiných strojírenských výrobků. Zaměřil se na jedinečnou kombinaci vysoké kvality a příznivé ceny. Díky úzké spolupráci s japonskou firmou Yamaha a možnosti využívat její technologie, se čtyřkolky, ale i ostatní produkty LINHAI řadí na špičku světové produkce.


Logo Malaguti

To co znamená pojem Lamborghini či Ferrari v automobilovém průmyslu, to samé znamená ve výrobě skútrů firma Malaguti. Ročně tato italská firma vyprodukuje přes 250000 těchto strojů. skútry od Malaguti jsou mistrovskými díly, avšak tento výrobce se prosadil i v závodech GP se sportovními motocykly.


Logo Montesa

Montesa je španělskou pobočkou Hondy, která komponuje motocykly, kola a další součásti v Barceloně. Firma exportuje 75% své produkce do zbytku Evropy. Specializace směřuje do segmentu trialových motocyklů.


Logo Moto Guzzi

Základ společnosti Moto Guzzi byl položen už před první světovou válkou. Výborná a kvalitní konstrukce i vysoké výkony strojů učinily z firmy Moto Guzzi jednoho z největších italských výrobců. Firma do svých strojů montuje motory s postavením válců do 90o úhlu. Stroje této značky používá policie v Itálii a USA. Moto Guzzi je ve vlastnictví Aprilie, což se velmi pozitivně projevuje v technickém posunu.


Logo Moto Morini

Moto Morini je italský výrobce motocyklů. Založen Alfonsem Moriniem roku 1937 v Boloni. Dříve byl Morini výrobcem motocyklů společně s Mariem Mazzettim. Vyráběli společně pod názvem MM. Roku 1987 přešel Morini pod Cagivu, pak roku 1996 pod skupinu Texas Pacific společně s Ducati a Aprilií.


Logo Motoscoot

Česká firma zabývající se jak dovozem a přestavbou zahraničních strojů tak i výrobou vlastních. Firma byla založena roku 1992, právě pro komisní prodej motocyklů v ČR. Od roku 2006 začala úzce spolupracovat s Jawou v oblasti společného vývoje, designu, dealerské sítě (prodejců) a technického zabezpečení.


Logo MP Korado

MP Korado je slovenským výrobce skútrů. V roce 1998 se stal stroj této značky, moped MANET KORADO, nejprodávanějším mopedem v České republice. V roce 2006 byla výroba toho již legendárního stroje ukončena. Dnes jsou v nabídce malé stoje, které upotřebíte v městském provozu, na chatě nebo nákupu.


Logo MV Agusta

Hlavní náplní činnosti společnosti MV Agusta group byla původně výroba letadel. Výroba motocyklů začala teprve po druhé světové válce, trvala však třicet let. Vyráběla stroje od skútrů až po supermotocykly včetně slavných závodních strojů. Roku 1997 koupila MV Agustu jiná italská firma Cagiva. MV Agusty jsou motocyklovým šperkem, jehož cena začíná kolem půl milionu korun.


Logo MZ

MZ- Motorradwerke Zschopau-začala vyrábět motocykly v Německu po druhé světové válce. Sériové stroje MZ byly většinou robustní, vysloveně užitkové motocykly. Zato závodní stroje zaujaly v 60. letech špičkové postavení v dvoudobé technologii.


Logo Peugeot

Druhý největší výrobce automobilů začal s výrobou motocyklů už roku 1903. Po první světové válce se od samostatné divize Cycles Peugeot oddělila stabilně zisková výroba jízdních kol a motocyklů, aby se tak osvobodila od automobilové divize, která daleko více podléhala střídajícím se konjunkturám a krizím. V 80. letech minulého století získala Honda podíl této francouzské značky. V současné době je však výroba motocyklů v rukou PSA Peugeot-Citroen a specializuje se na výrobu skútrů s rozmanitými obsahy motorů.


Logo Piaggio

Koncern Piaggio byl založen už roku 1884.Pod jeho křídla spadají značky jako Aprilia, Derbi, Gilera, Moto Guzzi a také třeba Vespa. Skútry Piaggio představují pohodlný dopravní prostředek. Piaggio je navržen nejen do města. Skútry této značky jsou kvalitní, výkonné a hlavně elegantní. Piaggio je mezi skútry jednička. Asi nejznámější typ byl Vespa, vyráběný od roku 1946 a během dalších 10ti let se ho po světě prodalo přes milion kusů.


Logo Rieju

Rieju, španělský výrobce maloobjemových motocyklů do 125 ccm. Kvalitní maloobjemové motocykly, splňující náročné požadavky, poskytují slušný výkon a dobré jízdní vlastnosti. Motocykly jsou vyráběny pomocí moderních výrobních technologií s využitím více než čtyřicetiletých zkušeností v oblasti vývoje a výroby motocyklů.


Logo Roxon

ROXON je italský výrobce dětských motocyklů a čtyřkolek, který vstoupil na český trh roku 2004. Všechny modely jsou opatřeny motorem Franco Moto Morini, který dodává motory například i pro značku MV Agusta. V nabídce naleznete také zajímavý produkt, dětskou bugy. V záplavě asijských strojů to má ovšem těžké se prosadit. Na rozdíl od nich nabízí kvalitnější podvozky a výkonné pohonné jednotky. Tato kvalita je ovšem vyvážena vyšší cennou.


Logo Sachs

Sachs Motorcycles byl německý výrobce motocyklů, založen v roce 1886. Byl to nejstarší fungující výrobce motocyklů do roku 2006, kdy zanikl. Sachs byl domovem legendárních jmen jako Herkules a DWL.


Logo Sherco

Sherco je francouzská motocyklová firma, specializující se na off-roady. Sherco je dobře známá díky výrobě velmi populárních triálů, ačkoliv si od této značky můžete pořídit enduro a supermoto.


Logo SMC

Výrobce SMC (Standard Motor Corporation), pocházející z Číny, vyrábí již druhý model druhé generace. Již model SMC RAM byl jeden z nejprodávanějších ve své třídě. Druhá generace (nejčastěji prodávaná pod názvem SMC Stinger) udělala velký pokrok ve spolehlivosti a kvalitě zpracování. SMC používá pro své čtyřkolky v licenci vyráběný rám z Yamahy Blaster a motor je použit od největšího výrobce motorů na světě... Hondy.


Logo Solaris

Solaris je čínský výrobce čtyřkolek, určených zejména do terénu. Vyrábí stroje s objemy od 70ccm – určené zejména pro dětské jezdce, až po slušnou 250ccm, se kterou si vystačí i dospělí.


Logo Suzuki

Motocykly této značky se začaly vyrábět roku 1952. Firma původně vyráběla pouze motocykly s dvoudobými motory (například vodou chlazený trojválec GT750). Ovšem postupem času se zaměřila i na čtyřdobé motory (např. GS400,GS750). Suzuki je jedním ze čtyř nejznámějších výrobců sportovních motocyklů(GSX-R600)na celém světě.


Logo TM

Italský výrobce motocyklů, který se specializuje zejména na endura, supermota a motocrossové stroje.


Logo Tomos

Slovinský výrobce menších motocyklů, zejména mopedů. Ročně vyprodukuje 29000 motocyklů. Tomos má továrny na své stroje ve Slovinsku, Nizozemsku a v USA.


Logo Triumph

Firmu Triumph, jednu z nejslavnějších společností zabývajících se výrobou motocyklů, založili v Británii dva Němci roku 1897. Původně jako továrnu na jízdní kola. První motocykl vyrobili v roce 1902. Tato britská firma již za první světové války dodala 30,000 motocyklů spojencům. Za druhé světové války to bylo dokonce už 50,000 kusů. Po potížích v 80.letech minulého století se Triumph zaměřil na celokapotové speciály s vysokými obsahy motoru. S touto strategií přišel i do nového tisíciletí a uspěl. Známý je například motor s objemem 2,3 l.


Logo Ural

Ruská firma IMZ-Ural je jedním z mála výrobců sajdkárových motocyklů na světě. Továrna na jejich výrobu byla postavena roku 1941. Motocykly této značky byly hojně využívány sovětskou armádou ve druhé světové válce. Ural je společnost vyrábějící souběžně jak klasické motocykly s velkými obsahy tak i jejich sajdkárové kombinace.


Logo Vespa

Italský výrobce skútrů. Vespa je značka motocyklů, která byla velmi rozšířená v 50. a 60. letech minulého století. V té době se stala oblíbeným vozítkem mládeže ve Velké Británii. Vespa patří do koncernu Piaggio a v současné době stále vyrábí své skútry, ačkoli už nedosahuje takových úspěchů jako kdysi.


Logo Voxan

V roce 1995 byl založen tento francouzský podnik na výrobu motocyklů. Zajímavostí je, že všechny motocykly této značky používají stejný typ motoru. Voxan se zaměřuje na motocykly s motory o velkých objemech.


Logo Yamaha

Svou výrobou velmi výkonných dvoudobých strojů, které měly vysokou úroveň a spolehlivost, následovala firma Yamaha Hondu na světové trhy a mezinárodní závody. Vývoj čtyřdobého motoru vyústil u Yamahy ve významný technický pokrok. Příkladem byly první pětiventilové hlavy válců a variabilní řízení otevíraní výfukového ventilu. Motocykly Yamaha se těší světovému věhlasu a slávě. V České republice patří na úplnou špičku žebříčku, co se prodeje týče. Má velmi široký sortiment strojů. Od skútrů přes off-roady a streety až k supersportům, sportroadsterům i cruiserům.


Logo Yuki

Výrobce Yuki má za sebou 50 let úspěšné historie a miliony vyrobených motocyklů. Nejznámější čínská značka úzce spolupracuje s předním japonským výrobcem, od kterého převzala plnou technologii a řadu součástek pro své modely. Na českém trhu patří k nejprodávanějším a pro sezonu 2007 představila nevídanou škálu motocyklů. V nabídce najdeme také výkonné čtyřkolky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

car design

(by kyptak, 23. 10. 2008 14:00)

www.mkdesign.estranky.cz