Jdi na obsah Jdi na menu
 


Yamaha YZF-R1 2009

30. 7. 2008

Nová Yamaha YZF-R1 2009: první "skica"?

Internetem začínají kolovat "zaručené" informace a fotografie nové Yamahy YZF-R1 2009. Nic není potvrzeno, nicméně pojďme se mrknout, jak by mohl R1 vypadat.

Na jednom italském webu jsem našel první fotky a informace o nové Yamaze YZF-R1 2009, kde byl jako zdroj uveden anglický magazín MCN. Dle neoficiálních obrázků je patrné, že nová eR-jednička možná projde radikální změnou, co se kapotáže a masky týče. Současná dvojice nasávacích otvorů pod světly se změní na jeden středový, který bude kopírovat tvar Rossiho závodní Yamahy M1. Boční kapota bude minimální, ale i přesto věřím, že velmi účinná. Japonští kluci určitě nepustí do světa něco, co by nebylo několik desítek hodin v aerodynamickém tunelu…

Srdcem sportovního motocyklu bude opět litrový řadový čtyřválec, jehož výkon bude prý naladěn na rovných 190 koní (vč. náporového sání). Možná se dočkáme i krátké výfukové koncovky, končící pod pravou stupačkou, nicméně přívěra Exup a plnění emisní normy euro3 chybět nebude. Suchá hmotnost by měla klesnout o 2 kg díky použití nových materiálů. Hliníkový rám typu delta-box bude zase o nějaké to procento tužší a pevnější. Podvozek bude opět čerpat z nezměrných dat závodních týmů, dá se očekávat plně nastavitelná přední vidlice s titanem nitridovaným povrchem a přepracovaná zadní kyvka. Osvědčené šestipístkové třmeny na předních kotoučích zůstávají.

http://motorcycles.ru/files/2009_Yamaha_R1_MCN.jpg

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Yamaha r1

(Onna, 2. 10. 2008 13:46)

Hm tak nevypada to spatne ae 2008 byla uco leosi